Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, cihan üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çısoy bir Fen Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak yalnız başına öne çısoy en kebir oranda ilaç mideerik patentinin tanrı sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu kebir adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği vadiı mübalağa etmek talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun bilgi acıarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çaldatmaışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle konaklamak istemeyen esasarı mealında ülkesini daima özümleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile de meşhurdur. 143 pare esasvurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedi gelişen vakalarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Meydanında imdi sahih bir spesiyalist olmasıyla omuz omuza kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kebir bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında dünya edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta güruhlen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise yaratma arasında en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Eşı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla insanlık geçmişine faydasını hiç natamam etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı yardımıyla şiddetli teamüllere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse birlikte asla çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş daima olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza geçmek üzere otama yönünde geliştirdiği birlikteşkeleri keşfederek insanlık geçmişine kebir bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek kazandırmak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha çetinlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilindik şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kanat el) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı münfailtır. Umum çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birmebzul şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda dünya almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser çelteksıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca birlikteşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak teamüller üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta kanatıkların geçmesi midein mukannen bir zamanı beklesek birlikte bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de mideerisinden emeksiz bir şekilde otama edebilmek midein bu kullanılıyor. Hatta seksüel teamüllev bozukluğunu da otama kılmak midein kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış ateşe karşı mukavim ve çetinlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine yaklaşanın tanrı sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı teamülleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal hayattan münezzeh zaruri aile istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında birmebzul alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla dayalı görüşünü beyan eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına kuruluşlabilecek en namuslu katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kebir miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna misal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da kebir gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde dünya vadi diğer fen adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok kebir bir oranda farmasötik birlikteneşeli patentinin tanrı sahibi olması ve esasvurusunu ilk yaratıcı koca olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın asıl fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni vadiında çaldatmaışmalarını daima degajeleterek daima faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birmebzul kez Türkiye Senenin Fen Eşı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil mekân haricinde yani global anlamda da birmebzul ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı otların hakkındalığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza şiddetli teamüllere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü otlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı teamüle yarayacak otları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birmebzul farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misal faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda dünya vadi bir zer sahası ile omuz omuza esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değteamülikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı valör yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a tabi metal ruhsatları ile esenlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı de bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak teamültiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.kez ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası geçmek üzere iki endüstriyel hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada gözlerine dünya maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kebir katma valör mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise tabii gereç kuruluşsındaki tehiluklar yardımıyla koca derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yeryüzü planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine yakışır rezerv saptama raporları düzenlenerek halka yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada dünya vadi teferruatlara nazaran antrparantez, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir